Kondracka Kopa - Giewont

 

 

Kondracka Kopa 2005 m n.p.m. - Giewont 1894 m n.p.m.

20 października 2013 r.

Kuźnice niebieski Schronisko na Hali Kondratowej zielony Przełęcz pod Kopą Kondracką 1863 m n.p.m. czerwony Kondracka Kopa

zolty Kondracka Przełęcz 1725 m n.p.m. niebieski Giewont niebieski Kondracka Przełęcz niebieski Kuźnice

 

   Wydawało się, że kolejny weekend będziemy gnili w domu. Tymczasem wszystkie sprawy poukładały się na tyle dobrze, że udało nam się wyskoczyć w Tatry na jeden dzień.

   Kiedy docieramy do Zakopanego robi się całkiem widno. Szybko dochodzimy do Kuźnic a następnie trzymamy się niebieskiego szlaku prowadzącego pod Schronisko na Hali Kondratowej. Słońce operuje już dosyć mocno i bardzo uprzyjemnia nam śniadanie przy schronisku.

   Po posiłku kierujemy się na ścieżkę oznaczoną kolorem zielonym. Wznosimy się coraz wyżej i wyłania się cała Hala Kondratowa.

   Mimo tego, że nie mamy raków w przyzwoitym czasie dochodzimy na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Sama nie wiem dlaczego ale bardzo lubię to podejście.

   Następnie ciśniemy na Kopę. Ostatnio byliśmy na niej w 2009 roku. Czym wyżej tym więcej widać w dal. Ja jak zwykle wlekę się z tyłu i robię zdjęcia.

Dżentelmeni czekają na mnie i załapuję się na jedno zdjęcie :)

 

   W końcu szczytujemy. Na Kopie jest kilka osób ale do tłumów daleko. I całe szczęście :)

Świnica rządzi!

   Czerwone Wierchy wyglądają pięknie i kuszą ale dziś mamy inne plany.

Panorama z Kopy Kondrackiej

   Zbliżenie na Tatry Wysokie. Od lewej Granaty i cała Orla Perć, a w słońcu grań od Kasprowego aż po górującą nad innymi szczytami Świnicę.

Nasza trójka na Kopie

   Obiecaliśmy koledze, który nigdy nie był w tym rejonie Tatr, że zabierzemy go również na Giewont. Chyba kiedyś każdy górołaz, patrząc z dołu na śpiącego rycerza, chciał znaleźć się obok krzyża by zobaczyć jak wygląda stamtąd świat.

   Szybko zbiegamy z Kopy i docieramy pod kopułę szczytową Giewontu.

   Mokra od topniejącego w słońcu śniegu skała budzi czujność szczególnie w stosunku do kolegi, który ma lęk wysokości. Chyba adrenalina sprawia, że najszybciej z nas wychodzi na górę.

   Widoki z Giewontu są jeszcze piękniejsze. Ośnieżone szczyty kontrastują z ciemnozielonymi lasami i rudymi trawami hal.

Obowiązkowa fota pod krzyżem :)

Po lewej Krywań, na środku Kondracka Kopa a po prawej Małołączniak

Men in black ;)

   Pogoda jest idealna, widoki cudowne. Jak zawsze w takich chwilach nie chce mi się schodzić na dół, ale mus to mus.

   Wracamy na Kondracką Przełęcz i wstępujemy na niebieski szlak, który doprowadza nas z powrotem pod schronisko. Na chwilę przysiadamy i znajduję taki oto okaz... krokus? Głowimy się jakiś czas przypisując winę za krokusy jesienią anomaliom pogodowym. A to tylko jesienny kwiat zimowit jakże podobny do swojego wiosennego kolegi :)

   Opuszczamy halę i wracamy do miasta. Mijamy Kalatówki gdzie piknik trwa w najlepsze. Co się dziwić jak w koło tak pięknie.

   Miło było odwiedzić dawno niewidziane miejsca. To była bardzo przyjemna wycieczka :)

Komentarze   

 
0 #2 Basia 2014-08-27 00:26
Rafał miło zaskoczył mnie Twój wpis :)
Może uda się zorganizować jeszcze jakiś wspólny wypad. W każdym razie my zawsze jesteśmy chętni :)
Uściski dla Waszej czwórki!
Cytować
 
 
+1 #1 Rafal 2014-08-26 22:01
Basia super opisane jak to czytam to az sie łezka w oku kreci bardzo mile to wspominam poczawszy od poczatku gdzie nas gliny caply i bardzo wam za wycieczke dziekuje i pozdrawiam .BYŁO SUPER !!!! śle uściski ....
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież